Sochařství

Modeluji sochy nejrůznějších velikostí a z rozličných materiálů. Nejčastěji volím mezi imitací pískovce, betonem, šamotové hlíny, polyesterovými pryskiřicemi a cínem.

Materiály ze kterých tvořím sochy:

sochy z pískovce a mramoru,
sochy z imitace pískovce,
sochy z betonu,
sochy z šamotov�

Zobrazit více informací

Kamenictví

Jakožto přímý dodavatel kamene disponujeme jeho širokým výběrem a to ať co do tvaru tak kvality a veliosti. Kámen u nás také řežeme, leštíme a kompletně osazujeme. Mezi nejčastější realizace patří pomníky kompletní realizace, schody, dlažby, obklady, kuchyňské a koupelové desky, pracovní pulty.

Zobrazit více informací

Restaurování

Restauruji sochy, historické objekty a jejich kamenné prvky. Nejčastěji se jedná o pískovcové kříže u cest a kostelů. V případech kdy jsou objekty ve velmi špatném stavu, zhotovuji věrné kopie jednotlivých dílů.
Máte zájem o konzultaci? Volejte 605 178 258.

Restaurování křížů
[gallery co

Zobrazit více informací

Kámen Rejda - práce s kamenem

Jmenuji se Jiří Rejda a věnuji se práci s kamenem. Kamenictví má v mé rodině dlouhou tradici a proto jsem se rozhodl v ní pokračovat. Vystudoval jsem UMPRUM kamenosochařství v Hořicích v Podkrkonoší. Začínal jsem v roce 2002 na ploše 5x5 m2 a jediný můj pracovní nástroj bylo kladivo a bedna majzlíků. Chtíč práce, um řemesla kamenického, resturátorského a sochařského, dřina a zázemí rodinného charakteru to je to co vám můžu nabídnout i dnes.

Realizuji především sochařské, kamenické a restaurátorské práce. Především sochařství je mou obrovskou vášní. Věřím, že je to způsob jakým mohu předat odkaz budoucím generacím. Odkazy mé sochařské práce je možné spatřit na několika místech po celé České republice. Například dominantu Jižních Svahů ve Zlíně - je sousoší Don Bosco. Sochy Svatého Václava se nacházejí ve třech městech - konkrétně v Brumově, Horním Lidči a Loučce. Odkaz mé práce nese dokonce město Plzeň, kde jsem vytvořil podle návrhu Terezie Damcové osm soch.

Tyto webové stránky jsou prezentací projektů z oblasti restauratoských prací, sochařství a kamenictví. Zároveň se zde můžete seznámit s materiály a technologiemi, které používám.

Služby kamenictví Kámen Rejda

Kvalita kamene a naší práce

Práce s kamenem je předvším o dvou zásadních faktorech. Těmi jsou lidská práce a kvalita opracování kamene.

Jsme přímým dodavatelem kamene a zpravidla odebíráme kámen přímo z lomu. Díky tomu nabízíme nadstandardní kvalitu kamene. Kámen u nás zpracováváme – řežeme, leštíme a kompletně osazujeme. Předvším díky kvalitě našeho kamene patří mezi naše odběratele další kameníci, krbaři a stavební firmy.

I přes vysokou kvalitu a stabilní zázemí – výrobní hala 1 500 m2, stálý pracovní tým, venkovní sklad kamene, moderní nástroje pro opracování kamene, dokážeme nabídnout přijatelnou cenu.

Naše práce – tedy opracovaný kámene je ozdobou kuchyní, schodišť a dlažeb.

fotky_004divočina místni kamen