Sochařství

Modeluji sochy nejrůznějších velikostí a z rozličných materiálů. Nejčastěji volím mezi imitací pískovce, betonem, šamotové hlíny, polyesterovými pryskiřicemi a cínem.

Materiály ze kterých tvořím sochy:

  • sochy z pískovce a mramoru,
  • sochy z imitace pískovce,
  • sochy z betonu,
  • sochy z šamotové hlíny.
Sousoší Don Bosco a mládež (2)EPSON DSC picture

Sochy z pískovce a mramoru

V 15 letech jsem se učil kámen opracovávat na úrovni stavební. Byla to velmi tvrdá práce se žulou. Později na uměleckoprůmyslové škole jsem zjistil, že sochařství je to správné. Šlo to samo a rychle. Z kamene jsem zhotovil mnoho soch do zahrad, soukromých objektů i veřejných prostor.

Máte zájem o konzultaci? Volejte 605 178 258.

 

Sochy z imitace pískovce

Sochy z imitace pískovce jsou levnější alternativou.  Přitom samotný proces tvorby je velmi složitý pracovní proces. Výsledkem je velmi těžký a houževnatý materiál vlastní receptury s dlouhou životností. Výhodou je, že složitou a do detajlu propracovanou sochu je možné do formy zhotovit v prvotřídní kvalitě třeba dvakrát i třikrát. Díky tomu je možné nabídnou přijatelnou cenu uměleckého díla.

Sochy nejprve vymodeluju do hlíny a to do maximálních detajlů – na hliněnou sochu zhotovím velmi složitou formu. Tato forma se rozebere (hlína se uloží na další použití do sudu) a do dutiny formy se pěchuje tato směs. Nejčastější takto vytvářím sochy světců pro církevní účeli, ale také vytvářím i drobné sošky do zahrad.

Máte zájem o konzultaci? Volejte 605 178 258.

 

Sochy z betonu

Nejtvrdší ze všechsoch jsou sochy z betonu. Jedná se vždy o nadměrné sochy. Z radostí říkám že po těchto sochách se může skákat lozit prolézat – jsou to sochy pro všechny. Tyto nacházejí své umístění především v parcích a přírodě. Herní sochy bývají podbarvené pro zvýraznění kontur.

Máte zájem o konzultaci? Volejte 605 178 258.

 

Sochy z šamotové hlíny

Na tvorbě soch z hlíny je nejlepší, že je zapotřebí pouze jeden druh materiálu a samozřejmě také pec na vypálení. Šamotová hlína má také dlouhou životnost. Jednu z mých soch je možné spatřit v Luhačovicích na kolonádě, jedná se o „Sedící akt“.
Sochy z šamotové hlíny jsou aktuální, pěkné a trvanlivé.